Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

30. prosince

 

Skončilo období honů, na kterých si mohly naše holky zaaportovat kachny, bažanty a zajíce. To znamená, že se nám letošní rok blíží ke konci. A myslím si, že to byl rok, pro naši chovatelskou stanici, velmi úspěšný.

Hessinka se stala čekatelkou šampiona ČR, odchovala druhý vrh štěňátek, složila lesní zkoušky, pomáhá při canisterapii a nyní vychovává svoji dceru Jasmínku, která na svojí první výstavě a ne ledajaké, získala krásný titul BOB Baby. Postupně se malá seznamuje se zvěří, střelbou a také od malička pomáhá při canisterapii ve Sdružení "Piafa" ve Vyškově. Sebevědomí ji vůbec nechybí, a pokud nemá zábavu za přítomnosti paničky, najde si ji sama. Naše nejstarší Astrid získala na klubové výstavě titul BIS veterán, oslavila na podzim krásné 11 narozeniny, zvládla i operaci. Stále pomáhá při canisterapii a dokáže i krotit Jasmínku při společných hrách. Nesmím zapomenout na Citu, která je sice ve Vyškově u rodičů, ale stále patří do naší smečky. Letos se poprvé prezentovala na klubové výstavě ve třídě veteránů a obsadila druhé místo hned za svojí mámou Astrid. Cita je také stále platným členem canisterapeuticého týmu v PIAFĚ.

Gucci od Hanky se konečně dočkal přidělení titulu Šampion ČR.

Štěňata z loňského vrhu se také nenechala zahanbit a získala několik ocenění.

A tak bych chtěla touto cestou popřát všem páníčkům našich odchovaných štěňátek (většina je jich už dospělých, některá již v seniorském věku) hodně zdraví, aby si užívali společně i v roce 2010. 

Na místě je i poděkování za patřičnou péči o naše čtyřnohé kamarády, společníky, pomocníky.... A ráda bych také poděkovala i všem páníčkům, kteří úspěšně reprezentují naši chovatelskou stanici na výstavách a zkouškách.

Budeme se těšit v roce 2010 na společné setkání našich odchovů a také na výstavách, které začínají již v lednu. Budu se těšit na hojnou účast na mezinárodní výstavě v Brně v únoru, tak jako v roce 2009.

 

31. října

 

Dnes již po čtvrté absolvovala Astrid canisterapeutické zkoušky, které pořádalo Canisterapeutické sdružení Jižní Morava ve Vyškově. Astrid, jako nejstarší zkušená fena s celoživotní canisterapeutickou praxí, zvládla všechny disciplíny s plným počtem bodů. Snad již v budoucnu nebudou muset tak zkušení psi z praxe zkoušky opakovat tolikrát. Společně s Astrid opakovala zkoušky i Barunka od Jitky.

 

 

24. října

 

Dnes brzy ráno jsem se s Hesinkou vydala na lesní zkoušky, které pořádal OMS Prostějov. Sice bylo pošmourno, ale nepršelo. Zkoušky se konaly v dobře zazvěřené honitbě, ale celkem na malé ploše. Tudíž se stalo, že se na barvě objevil pes, který odběhl ze slídění či nahánění. Jinak ale byly zkoušky pořadateli zabezpečeny na výbornou včetně občerstvení.

První disciplína, na kterou jsme nastoupily bylo odložení. I když se nedaleko střílelo a kousek od nás pískal vůdce na svého psa, Hessy se nedala vyrušit a za odložení na volno zíslala 4. Pak jsme docela dlouho čekaly na další disciplíny, které jsme absolvovaly také za 4. Jako poslední bylo následování a práce na barvě spárkaté zvěře. Hessy pracovala spolehlivě a i když jsme nacvičovali pouze s dekou ze srnčí, tak barvu, kde na konci bylo sele divočáka, vypracovala Hessy také za nejvyšší známku.

Tudíž jsem byla spokojená s výkonem Hesinky a ukončením zkoušky s plným počtem bodů 244 v I. ceně.

Chtěla bych ještě jednou poděkovat panu Derkovi za čas a cenné rady a zkušenosti při přípravě na tyto zkoušky.

 

17. října

 

 

Dnes se konala Národní výstava psů v Brně. Z naší chovatelské stanice se sešlo 10 štěňat.

Z loňského vrhu po Hessy a Montym obsadil ve třídě mladých Irinek krásné druhé místo.

Obrazek

 

 

 

Dále ve velké konkurenci ve třídě mladých u fen získala Izabela Gina úžasné první místo a titul CAJC. Její sestřičky - Jenda (Ianine), Amálka a druhá Gina (Image) obdržely všechny pěkné posudky a známky výborná.

 

Obrazek

 

 

Děkuji za profesionální předvedení Irinka a Giny Verče Hubíkové a také za předvedení Amálky Jitce Jakubíkové.

Ve třídě pracovní u psů se také pěkně prezentoval Gucci a získal s Hankou titul res. CAC.

Všem, kteří se zúčastnili ještě jednou gratulujeme a děkujeme za prezentaci naší chovatelské stanice.

Z letošního vrhu se na výstavu přijeli podívat páníčci s Jackem, Jessikou a Joyce Shougie. A samozřejmě byla přítomná i naše Jasmínka. Štěnda si spolu společně pohrála v ohrádce a pak se společně se všemi vyfotila.

 

 

Obrazek

z leva - Irin, Jenda, Gina 2, Amálka, Gina, Jack, Joyce Shougie, Jessica, Jasmínka

 

Rekapitulace Národní výstava psů Brno:

 

třída mladých:

Irin z Dražovského hájku - výborný 2

Izabela Gina z Dražovského hájku (Gina)- výborná 1, CAJC

Isis Ammy z Dražovského hájku (Amálka)- výborná

Ianinne z Dražovského hájku (Jenda)- výborná

Image z Dražovského hájku (Gina 2)- výborná

 

třída pracovní:

Gucci z Dražovského hájku - výborný 2, res. CAC

 

11. října

 

Dnes Astrid oslavila svoje krásné 11. narozeniny.

Gratulujeme a přejeme hodně zdravíčka.

 

V sobotu 10. října jsme brzy ráno s Barunkou, Jasmínkou a Hessy vyrazily do Bratislavy na Světovou klubovou výstavu retrívrů

Jasmínka měla svoji výstavní premiéru a zhostila se ji bravůrně. 

Ve třídě štěňat získala velmi nadějnou a také titul BOB-Baby - nejlepší štěňátko plemene. Dále nastoupila s Barunkou do soutěže Dítě a pes a také o BIS Baby.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

Obrazek

 

Byla jsem velmi spokojená, že se Jasmínka pěkně prezentovala i s Barunkou. Celý den, i přes velký počet psů na výstavě, byla naprosto v pohodě a mezi prezentacemi na kruzích spokojeně odpočívala v domečku s Hessy, která jí dělala doprovod. 

 

 

 

Třeba půjde Jasmínka ve stopách svojí babičky Astrid, která měla jet také s náma, ale z důvodu neočekávané operace, kterou podstoupila v pátek se nemohla zůčastnit. (Snad bude vše v pořádku)

Dnes se prezentovala Hanka s Guccim na Světové výstavě v Bratislavě ve třídě pracovní. V konkurenci 33 psů vyběhali krásnou známku výborná. Moc gratulujeme!

 

28. září

 

Dnešní sváteční den jsme využili  s rodinou, Hessy i Jasmínkou k výletu na Bukovanský mlýn, kde jsme se v restauraci naobědvali a pak jsme se prošli po Ždánickém lese.

 

26. září 

 

Tento týden s náma Jasmínka absolvovala canisterapii v Caritas Retzu v Rakousku a také ukázku canisterapie ve Víceměřicích. Byla šikovná, seznámila se se spoustou nových podnětů.

Obrazek

 

 

 

 

  Dnes jsme ji s Barunkou vzaly, společně s Hessy, k rybníku do Letonic. Ač je to naše vodnice, k plavání se ještě neodhodlala. 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

Celý den jsem netrpělivě čekala na výsledky našich štěňat, která se účastnila Klubové výstavy RK-CZ na Konopišti. Radostnou zprávu mi volala jako první paní Solichová, která s Ginou (Image - Monty x Hessy) získala známku výborná a umístila se na krásném třetím místě. Gina (Monty x Hessy) od Danielky z Prahy získala také pěknou známku výborná. Holky mi udělaly radost, protože obstály v konkurenci 22 mladých fen.

No a pak odpoledne volala Hanka s Guccim, že ve třídě pracovní získali výbornou 1 a titul CAC. Měla jsem opravdu radost, že se Gucci ve velké konkurenci neztratil.

 

Rekapitulace Klubová výstava RK-CZ Konopiště:

třída mladých:

Image z Dražovského hájku - výborná 3

Izabela Gina z Dražovského hájku - výborná

třída pracovní:

Gucci z Dražovského hájku - výborný 1, CAC

 

No a táta našich štěňátek Monty se také pochlapil a vyhrál třídu otevřenou a stal se Klubovým vítězem.

Moc všem ještě jednou gratulujeme a děkujeme za pěknou prezentaci naší chovatelské stanice.

 

13. září

 

Hessy dnes absolvovala Podzimní zkoušky pořádané Retriever klubem CZ v Těšanech. Hned při první disciplíně marking dostala známku 3. Po splnění ostatních disciplín již za 4, ale do závěrečného rozstřelu nezasáhla. Dokončila tedy zkoušky v I. ceně s počtem 184 bodů. Tyto zkoušky jsme absolvovaly jako nácvik na Lesní zkoušky na které se chystáme 24. října.

 

12. září

 

Dnes jsme se účastnili s manželem a Hankou s Guccim honu na kachny v Dražovicích. Gucci musel zaskočit za naše holky, protože Astrid i Cita hárají a Hessy jde zítra na klubové podzimní zkoušky. Gucci byl šikovný a měl možnost si pěkně zanosit. Střelilo se 32 kachen a většinu z nich přinesl právě on. Po honu jsme poseděli při snídani u nás na terásce a pozorovali jsme Áreska s Jasmínkou jak dovádějí. 

 

Obrazek

 Hanka s Guccim při předávce kachny

 

 

 

 

 

 

 

Jasmínka měla opět o donesené kachny zájem a snažila se i kachnu aportovat. Zatím je ni těžká. Nicméně letky z kachny, srnčí spárky i aport s kůží z králíka již pěkně nosí.

 

Obrazek

 Jasmínka

 

 

 

 

 

 

 

Včera jsem přidala fota z Březejce do fotogalerie Canisterapie a Naše odchovy.

 

2. září

 

V sobotu 29. srpna získal na Mezinárodní výstavě psů v Mladé Boleslavi Gucci ve třídě pracovní ocenění výborný 1, CAC a splnil tak zaslouženě podmínky pro udělení Českého šampiona krásy. Moc Hance i Guccimu gratulujeme !!! (Konečně se dočkali)

V pondělí jsem byla s Hessy, Jitkou s Martinem a Barunkou cvičit na podzimní zkoušky v honitbě MS Dražovice. Pomáhala nám i naše dcera Barunka. 

Včera jsem zopakovala s Hessy vlečku se srstnatou (králíkem), ten se také moc líbil Jasmínce. Má výborný nos. Již pěkně aportuje i srnčí spárek.

Zítra odjíždíme s manželem, Citou a Hessy do Měcholup u Klatov na firemní hon na kachny MIKROPU Čebín. V pátek máme pozvání na další hon na stejném místě. Tak si holky pěkně zanosí. A aby toho nebylo málo, pořádá v sobotu hon na kachny naše MS Dražovice. 

V neděli máme pozvání od Jitky do Velešovic, která pořádá setkání svých dvou odchovů. Pozvala mě tedy, abych ukázala páníčkům štěňátek od Barunky babičku Astrid. Jitka dojede s Barunkou v sobotu na hon.

 

26. srpna

 

Štěňátka z vrhu "I" (Monty x Hessy) dnes slaví 1. narozeniny. Všem přejeme hodně zdravíčka a také mnoho úspěchů při výstavách a zkouškách.

Připomínám všem páníčkům, že Vás čekají rentgeny na vyšetření DKK a také již od letošního roku povinně DLK. Než se objednáte na RTG, zavolejte mi prosím na upřesnění podmínek. 

 

22. srpna

 

Již máme s našima čtyřnohýma holkama za sebou první týden pobytu na Březejci. Jasmínka se tu seznámila se spoustou nových podnětů a naučila se v rámci canisterapie chodit obstojně na vodítku, překonávat houpačku z agility překážek atd. Víkend máme odpočinkový. Zítra za náma dojede Jitka s Míšou, Nikou a Jenny. Ti tu bodou na pobytu užívat služby, které poskytuje Sdružení PIAFA.  Při canisterapii nám bude pomáhat Lenka s Amálkou. Již se na holky moc těším. Jsem zvědavá jak vyrostly do krásy. Jitka je tady opět upraví, tak budou vypadat jak se patří na retrívra.

Včera jsme s Jitkou, Barunkou a Hessy cvičili s kačenou a napachovaným zaječím dummy na Klubové podzimní zkoušky pořádané RK, na které jsme přihlášené do Těšan dne 13. září.

 

13. srpna

 

Dnes odcestovala i Shougie, tím pádem již máme ze štěňátek doma jen naši Jasmínku. Pro změnu, ale přijel Charlie od Pavlíny, kterého v sobotu odvezeme do Vyškova k rodičům, protože v neděli odjedu s Astrid, Citou, Hessy a Jasmínkou na pobyt do Březejce. Tak budou mít doma alespoň do pondělí Charlieho.

Žádám všechny pánečky, kteří mají zájem přijet 17. října do Brna na Národní výstavu psů, aby neopomněli zaslat přihlášky, které najdete na www.intercanis.cz. První uzávěrka je již 14.8. a druhá 28.8.2009 !!!

Ráda Vás tam uvidím. Půjdu se tentokrát jen kouknout s Jasmínkou.

  

8. srpna

 

Tak již nám doma zůstala pouze naše Jasmínka a Shougie, pro kterou si páníčci přijedou po návratu z Anglie příští čtvrtek. Z prázdnin u nás odjela i Elis. 

Od neděle 16.8. nás čeká 14-ti denní výjezd na Letní rekondiční pobyt v Březejci nedaleko Velkého Meziříčí, který pořádá Sdružení PIAFA pro handicapované děti (uživatele našich služeb) s rodiči či asistenty. Jasmínka již pojede s náma.

 

5. srpna

 

Postupně nám odjíždějí štěňátka s páníčky do svých nových domovů.

 

31. července 

 

Dnes k nám přijela na týdenní prázdniny Eliska od Libánků a přidala jsem nová fota do fotogalerie štěňátka.

 

25. července

 

Dnes přidána do fotogalerie štěňátka fota z dnešního dne.

 

11. července

 

Dnes přidána na stránky návštěvní kniha, tak se těším na vzkazy, dotazy atd.

 

10. července

 

Dnes přidána nová foto do fotogalerie štěňátka.

 

7. července

 

Dnes přidána nová fota z dvaadvacátého dne štěňátek ve fotogalerii štěňátka.

 

6. července

 

Dnes již mají štěňátka tři týdny.

 

4. července

 

Dnes přidána nová fota ve fotogalerii štěňátka.

 

28. června

 

Včera na Mezinárodní výstavě psů v Brně vyhrála třídu mladých a získala ocenění výborná 1 a titul  CAJC fenka Gina - IMAGE Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU z loňského vrhu po Hessy a Montym. Měla jsem opravdu velkou radost, když mi paní Solichová telefonovala. Mrzelo mě jen, že  jsem se nemohla této výstavy účastnit, protože u nás byly hody a probíhala oslava narozenin. Moc gratuluji majitelům a přeji mnoho dalších úspěšných výstav.

Gucci z Dražovského hájku - třída pracovní - výborný 4

 

Tatínek Giny a zároveň tatínek letošních štěňátek Monty - PINKERLY QUIEN SABE

- třída pracovní - výborný 1, CAC, BOB a BIG 4.

Monty tak splnil podmínky pro udělení Šampiona ČR i Interšampiona.

Moooc "Veveřákům" gratulujeme a doufáme, že štěňátka po MONTYM a HESSY, jak z loňského i letošního vrhu, budou také tak úspěšní.

 

 

21. června

 

Dnes přidána nová fota ve fotogalerii štěňátka.

 

18. června

 

Dnes mají štěňátka čtyři dny. Přidána fota do fotogalerie štěňátka z dnešního dne.

 

16. června

 

Včera se Hessy a Montymu narodila druhá štěňátka.

Šest feneček a dva pejsci.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Více naleznete ve štěňatech vrh J. 

Foto ve fotogalerii štěňátka vrh "J".

 

15. června

 

Již v noci klesla teplota Hessy na 36,6°C. Celý den se připravuje na porod. Takže asi v noci nebo nad ránem budeme rodit!

V 18.20 hod. odtekla plodová voda!

 

14. června

 

Dnes poklesla teplota Hessy na 37,3 °C. Granule již vůbec nežere, dala si říct pouze na piškoty.

Nafotila jsem několik fotek březí Hessy, které naleznete ve fotogalerii.

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od včerejška je u nás na prázdninách Cita, protože rodiče odjeli na dovolenou.

 

11. června

 

Hessy se stále kulatí, od úterý podáváme homeopatika. Od včerejška již moc nechce žrát. Teplota je ještě v normálu.

 

7.června

 

Včera jsme se zúčastnila společně s Barunkou, Astrid a Citou Klubové výstavy Retriever klubu CZ v Oslavanech.

Přijela i Hanka s Guccim, Jitka s Jenny (Ianinne) a Solichovi s Ginou (Image). Ráno bylo zataženo a chladno. Během dne se počasí umoudřilo. Rozložili jsme se u kruhu fen, společně se Zuzkou Tikalovou a Hubíkovic holkama, které přijely jako poslední.

Ve třídě mladých u fen bylo přihlášeno dvanáct feneček. Jitka mě požádala, abych ji vystavila Jenny. Paní Solichová vystavovala Ginu sama. Anglický rozhodčí Mr.Bernard Catterall posuzoval důkladně a korektně. Obě mladé fenky obdržely známku výborná a velmi pěkné posudky. V konečném pořadí byla Gina výborná 2 a Jenny výborná 4. Byla jsem ráda, že se panu rozhodčímu holky líbily. 

Po třídě mladých nastupovaly veteránky. Tentokrát se přihlásilo osm fen, což bylo neočekávané. Je pěkné vidět také retrívry, v jaké mohou být kondici i v seniorském věku. Dohodla jsem se s Barunkou, že bude vystavovat Citu a já Astrid. Musím říct, že bylo pěkné vidět Barču jak předvádí Citu. Však její předvedení taky rozhodčí ohodnotil v posudku. (Tak doufám, že třeba půjde Bára v mých stopách.) Při vyhlášení pořadí mě potěšilo, že se obě naše feny  umístily na prvních dvou místech. Hlavně to bylo první výstavní ocenění pro Barču. Astrid získala známku výborná 1 a Cita výborná 2. Byla jsem ráda, že se Astrid ve svých skoro 11 letech mohla předvést v takové kondici. Byla v této třídě nejstarší fenou.

Pak už jsme čekaly, kdy přijde na řadu Gucci s Hankou. Ve třídě pracovní u psů jich bylo přihlášeno devět. Nastoupilo jich osm. Ze zdravotních důvodů chyběl Monty od Hubíků. Psy posuzovala anglická rozhodčí Mrs.Chris Ashton. Gucci získal pěkný posudek, ale pouze známku výborný bez pořadí. Očekávaly jsme s Hankou lepší umístění.

 

Barča byla s Astrid přihlášená do odpoledních soutěží Dítě a pes. Posuzování trvalo tentokrát velmi dlouho, tak jsme se občerstvily a nechaly Citu vyfotit "profíkem" přímo na výstavě. (Moje maminka s náma jet nemohla, tak bude mít alespoň foto.) Celý průběh výstavy byl natáčen na několik kamer a bylo možno si na místě objednat DVD. Tak jsem ráda, že jsem tak učinila. Alespoň budu mít někdy na naše holky památku.

Odpolední soutěže začaly až po 17. hodině, kdy se již zatahovalo a vypadalo to na pěkný déšť. Pro všechny zúčastněné již bylo čekání dlouhé, ale nám se vyplatilo. Postupně probíhaly soutěže, tentokrát již až velmi rychle. Bez jakéhokoliv komentáře a na nejmenším kruhu a také bez předvedení psů v pohybu, což trochu pokazilo celodenní snahu výstavníhu výboru. Barunka nastoupila do soutěže s Citou, protože Astrid by již asi neběhala. Všechny děti dostaly tašku s dárečky od sponzora výstavy a vázu s vybroušeným logem RK a popisem. Barunka byla spokojená.

Potom již přišli na řadu nejlepší veteráni ze všech plemen retrívrů. Ti se již měli prezentovat i v pohybu. Astrid se ještě výborně předvedla v postoji, v pohybu to již nebylo nejlepší, ale přesto k naší velké radosti přišlo ocenění a to BIS VETERÁN. Byla opět nejstarší a paní rozhodčí opět ocenila její postavu a kondici.

Myslím, že tak Astrid završila ve svých 10,5 letech úspěšně svoji výstavní kariéru.

Vydržely jsme s Barunkou až do vyhlášení všech vítězů i do závěrečné tomboly.

Za silného deště jsme si domů odvážely, kromě ocenění a věcných cen, krásný pocit z této akce a potěšení na srdíčku.

Chtěla bych ještě jednou poděkovat všem zástupcům  naší chovatelské stanice za prezentaci na Klubové výstavě RK CZ a hodně úspěchů na dalších výstavách.

 

Astrid the Best Gold - třída veteránů- výborná 1, BIS VETERÁN

Cita z Dražovského hájku - třída veteránů - výborná 2

Gucci z Dražovského hájku - třída pracovní - výborný

Image z Dražovského hájku - třída mladých - výborná 2

Ianinne z Dražovského hájku - třída mladých - výborná 4

 

posudek Astrid:

výborně postavená fena, 10,5 roku stará, stále ve vysoké kvalitě, milý, jemný samičí výraz, správný krk a rameno, rovný předek, rovná horní linie, pevné správné zadní úhlení, správné nasazení ocasu, na svůj věk ve výborné kondici

 

posudek City:

milá 8 letá kvalitní fena, nádherná hlava a výraz, dobrý krk a předek, rovný postoj předních končetin, správná horní linie a zadní úhlení, na svůj věk ve výborné kondici, velmi dobře předvedená svou mladou vystavovatelkou

 

Obrazek

Foto naleznete ve fotogalerii výstavy.

Hessy již dnes nechtěla moc žrát. Večer si přeci jen dala trošku říct. Tak uvidíme, jak to bude dál s krmením. Přibrala zatím celkem 8 kg. Břicho ji očividně nevadí, je stále v kondici. Dnes si užívala sluníčka a naší přítomnosti. Jen více odpočívá.  

 

 

4. června

 

V pondělí jsem měla s holkama volno po pracovní neděli. (Sdružení PIAFA pořádalo Den dětí pro firmu z Vyškova, kde byli na jednom stanovišti i canisterapeutičtí psi.)

Domluvila jsem se tedy s Hankou Janskou, že k nám přijede s Guccim a Áreskem na návštěvu v rámci socializace malého. Kolem deváté hodiny přijela Hanka s klukama již v novém autíčku. Áres nejprve utíkal před holkama. Vůbec nechápal, kde se tu najednou vzalo tolik velkých bílých čtyřnohých chlupáčů. Za chvilku již byl ale z holkama kamarád. Nejprve jsme šli všichni společně na procházku a pak jsem si sedli na terásce a nechali jsme malého zkoumat zahradu. Měl docela výdrž, ale před obědem přeci jen usnul. Před odjezdem se ještě seznámil se srnčím spárkem, který bez problémů nosil. Ale nejvíce se mu líbila atrapa králíka, kterou bez problémů uchopil a nosil. Vypádá to, že vlohy k aportu Áresek má.

Foto naleznete ve fotogalerii.

V neděli jsem vážila Hessy, zatím příbrala 5,5 kg. Zatím pěkně žere a vše je v pořádku. Již jsem nahmatala pohyby štěňátek.

 

 

29. května

 

Dnes jsme s Barunkou připravily místnost k porodu. Vše jsme vydezinfikovali a to i včetně porodní bedny, kterou zítra složíme. Hessy se daří výborně. Užívá si procházek a přibírá na váze.

V pátek jsem dostala zprávu od Lenky Slámové, že Amálka, od Hessy z prvního vrhu, začala hárat. Amálka se od malička věnuje s Lenkou canisterapii. Docházejí již do několika zařízení.

Lenka posílí s Amálkou poslední týden v srpnu canisterapeutický tým na rekondičním pobytu v Březejci. Tento pobyt pořádá každoročně Sdružení "Piafa" ve Vyškově.

 

26. května

 

Dnes jsem byla s Citou v Holasicích na úpravě srsti u Petra Studeníka. Zítra k nám přijede Jitka Jakubíková upravit Astrid a také Jenny (Ianine) od Jitky Šiklingové. Všechny jmenované čtyřnohé holky se zúčastní 6. června Klubové výstavy RK v Oslavanech. Ještě přijede Gina (Image) a měla přijet i Izabela Gina, ale včera mi volala Danielka z Prahy, že Gina začala hárat. Mrzí nás to obě dvě. Jen doufám, že ji nebudou následovat její sestřičky.

 

24. května

 

Hessy se již pěkně kulatí. Dosud přibrala 3,5 kg. Dostává ráno a večer granulky pro březí feny. Zatím jí chutná. Uvidíme, jak jí to tentokrát vydrží. Loni totiž moc žrát nechtěla.

 

Včera v sobotu 23. května jsem, poprvé ve funkci rozhodčího z výkonu, posuzovala Zkoušky vloh malých plemen, které pořádal OMS Vyškov v Hodějicích. Současně probíhaly i Zkoušky vloh velkých plemen, kterých se zúčastnilo 14 psů. V naší skupině bylo osm psů. Dva jezevčíci, čtyři teriéři a dva křepeláci. Posuzovala jsem společně s panem Kachlíkem a dvěma čekateli na rozhodčího. Počasí nám přálo. Pořadatelé měli zkoušky dobře připravené. Během zkoušek jsme se setkali z různým přístupem vůdců ke psům a jejich připraveností na zkoušky. Zkoušky dokončilo šest psů, dva vůdci odstoupili.

Včera si Hanka společně s Guccim přivezla domů dalšího psího kamaráda - Árese od Hubíků. Zatím je vše v pořádku. Malý pomalu prozkoumává byt a kouše, co může. Jen ne hračky. Gucci jej pozoruje a usměrňuje. Hanka si vzala mateřskou dovolenou. Tak přejeme malému do vínku hodně zdravíčka a úspěchů na výstavách i zkouškách.

 

20. května

 

 

V sobotu 16. května se uskutečnilo u nás v Dražovicích setkání zlaťáků a jejich páníčků z naší chovatelské stanice.

Během pátku a soboty se někteří ještě omlouvali, že z různých důvodů nemohou dojet. Nicméně i přes deštivé počasí, do kterého jsme se ráno probudili, jsem se rozhodla, že se setkání uskuteční. Doufala jsem, že se naše stálice sejdou.

Hodinu po poledni se začala před našem domem sjíždět auta a páníčci se svými miláčky se scházeli. Přijeli i zájemci o štěňátko z nastávajícího vrhu. Někteří sice byli ještě na cestě, ale přesto jsme se pokusili nafotit společné foto na návsi. Pak jsme se přesunuli na chatu MS Dražovice.

V uzavřeném prostoru kolem chaty měli všichni naši odchovanci možnost se seznámit s ostatními pejsany. Proběhlo představení všech zúčastněných pejsků a páníčků. Protože ještě někteří nedorazili a venku začalo pršet, přesunuli jsme se do chaty. Ke kávě či čaji již byly připravené výborné koláčky a věnečky od mojí maminky, která dorazila s Citou. Ještě jednou jí tímto děkuji.

Jakmile dorazila Jitka se svojí smečkou z Olšan a Petr s Irinkem z Prahy, byli jsme kompletní a mohlo nastat focení. Nejprve společné foto s páníčky, pak samotní pejsci, nakonec focení samotných vrhů s maminami. Foto naleznete ve fotogalerii.

Přeci jen mi to nedalo a vzala jsem s sebou brokovnici a po dohodě s páníčky jsem vyzkoušela reakci psů na střelbu. Hlavně mě zajímalo, jak se zachovají ti nejmladší od Hessy. Nikomu střelba nečinila problém. Tak jsme se vydali na společnou procházku, na kterou jsem vzala bažantí slepici a atrapu králíka. Jakmile jsme vyšli z hájku, již se ukázalo sluníčko. Na travnaté cestě a na poli s obilím jsme postupně vyzkoušeli aporty. Všichni nejprve zkusili aport s atrapou králíka, což jim nečinilo problém a pak většina i bažantí slepici. Štěňata z posledního vrhu "I" prokázala výborné vlohy na aport. Byla jsem spokojená. Jen by byla škoda, aby těchto loveckých vloh páníčci nevyužili k dalšímu výcviku a složení loveckých zkoušek.

Potom jsme se přesunuli zpět na chatu a opekli si uzeniny na ohništi, které nám připravil a stále udržoval oheň náš Vojta. Někteří již pak postupně odjížděli. Petr jako první, měl před sebou cestu do Prahy, si odvážel Irinka a Ginu, která byla u nás 14 dní na prázninách. Danielce neočekávaně odlétalo letadlo z dovolené až v neděli, proto si nemohla pro Ginu dojet osobně a účastnit se setkání. Mrzelo nás to obě. Vynahradíme si to v červnu při Klubové výstavě RK v Oslavanech. Pak odjel pan Lefner s Chrisem, Solichovi s Image-Ginou, Jitka s Barunkou, Belou, Terezkou a Belou (štěnětem od Barunky z prvního vrhu), Jitka Šiklingová s Nikou a Ianine.

Závěr jsme si společně užili s Hankou s Guccim, Pavlou a Tomášem s Gracy a Kety, mojí maminkou s Citou, naší Astrid, Hessy a Farbie od kolegyně Jany, která u nás byla do neděle, protože se páníčci účastnili jiné akce. Po celý den mi pomáhala Barunka s Vojtou, což jsem byla ráda. Vše jsme pak na chatě společně uklidili a ve 21.00 hod. jsme se rozcházeli.

Doufám, že všichni byli s průběhem setkání spokojeni a že se příště setkáme ještě ve větším počtu.  

 

12. května

 

Včera večer jsme opět s Barunkou navštívily štěňátka u Hubíků. Hanka už si definitivně vybrala svého Areska. S holkama už se těší, jak si jej příští sobotu odvezou domů. Gucci stále netuší, co jej čeká. Bude mít velký úkol - pomáhat paničce s výchovou Arese. Tak doufáme, že malý vyroste v krásného, zdravého a šikovného pejsana, aby fenečky odchované v naší chovatelské stanici měly ženicha.

Myslím, že holky Hubíkovi jsou náležitě pyšné na štěňátka z tohoto vrhu.

Už se blíží termín setkání našich odchovů. Bude se konat již tuto sobotu!

Žádám páníčky našich štěňátek, kteří mají zájem a vyšetřili si čas na tento den, aby mi ještě v sobotu dopoledne zavolali, zda je u nás příznivé počasí. Jinak si s sebou nezapomeňte vzít svoje čtyřnohé miláčky, oblečení do přírody a také nějaké špekáčky, či něco jiného na opékání.

Již se na Vás na všechny těšíme. Doufám, že se sejdeme v hojném počtu.

Přijedou se podívat i někteří nastávající páníčci štěňátek od Hesinky.

 

7. května

 

Hessy je březí !!!

Dnešní ultrazvukové vyšetření potvrdilo březost naší Hesinky a potěšilo tak všechny zájemce o štěňátka z naší chovatelské stanice. Pokud všechno dobře dopadne, měla by se štěňátka narodit kolem 15. června. Tentokrát půjde o vrh "J". 

Do poloviny březosti, což znamená ještě příští týden, bude Hessy pomáhat v canisterapii. Potom již bude v klidu doma přibírat a připravovat se na porod. Její dnešní váha je 30,2 kg. 

Gina (Hessy x Monty), která je u nás 14 dní na prázdninách, ač je temperamentní má velmi dobré vlohy k aportování. Včera aportovala jak dummy, tak srnčí spárky. Ráda také zahradničí. Ráno se jí zalíbily kytičky ve svahovkách v zahradě.

 

2. května

 

Dnes se konala Mezinárodní výstava psů v Praze, které se zúčastnil Gucci s Hankou. Opět si vyběhali známku výborný 2 a titul Res. CAC. To byla ta dobrá zpráva tento den. Ta špatná přišla v zápětí. Hanka na zpáteční cestě, ještě v Praze, bourala. Auto sice "odepsala", ale ona i Gucci byli naštěstí v pořádku. Shodou náhod jela kolem této nehody Jitka Jakubíková s přítelem (také z výstavy tentokrát s Terezkou), která přebírala nedaleko Ginu (z loňského vrhu od Hessy) od Danielky z Prahy. Takže přiložili do auta ještě Hanku s Guccinkem a zavezli je domů do Brna. Když jsem si večer v Rousínově přebírala Ginu byla jsem mile překvapená, jaká je to krasavice. Samozřejmě, že jsem se Jitky vyptávala, co Hanka a Gucci. Jakmile jsem dojela domů, ihned jsem volala Hance. Tvářila se poměrně klidně a již sháněla nové auto, aby se měla čím dopravit příští týden na Klubovou výstavu KCHLS. Opravdu jsem ráda, že jsou Hanka i Gucci v pořádku.

 

1. května

 

Dnes jsem navštívila s Barunkou a hlavně s nastávající paničkou Hankou Janskou štěňátka u Hubíků. Bylo to fajn, jen se dívat na krásné chlupaté kuličky, bez těch starostí okolo nich. Tak jak jsem předpokládala, bylo těžké vybrat nějakého potencionálního ženicha (pejska) na fenky z naší chovatelské stanice. Všichni byli úžasní.

foto štěňátek na www.odhraduveveri.cz

 

 

18. dubna

 

Dnes jsme přijaly s Barunkou, Astrid a Hessy pozvání od Jitky do Olšan. Navštívily jsme ji společně také s Hankou s Guccim, Pavlou s Gracy, Kety a rodinou. Na místě již také byla další návštěva z Prahy s Amálkou. Tudíž celkem se sešlo 9 dospělých psů a pět štěňátek od Barunky. Byl to pěkný zmatek na malém, ale útulném dvorečku.

Gucciho moc štěňátka nezajímala, ač by si to Hanka přála, protože v květnu plánují doma dalšího člena rodiny. Jak jinak než zlaťáka. Více jej lákala Hessy, ale ta mu dala jasně najevo, že již ženicha měla. Pak si snažil namlouvat malou Terezku od Jitky. Ta se mu již líbila začátkem roku, při společné canisterapii v Nojmánku v Brně.

Štěňátek si asi nejvíce užívaly naše nejmenší holky. Barunka se snažila stavět štěňátka do postoje, aby je strejda mohl vyfotit. Holky od Pavly zase kontrolovaly, kdo se ještě fotit má. Nechali jsme to na mladší generaci, ať se snaží. 

Společně jsme poseděli až do pozdního odpoledne, kdy se již ochladilo. Štěňátka již byla nabaštěná a unavená v pelíšku, tak jsme se všichni rozjeli spokojeni do svých domovů.

Foto najdete ve fotogalerii - nezařazené - návštěva v Olšanech

 

17. dubna

 

Zveme všechny páníčky pejsků z naší chovatelské stanice na setkání našich odchovů, které se bude konat v sobotu 16. května. Sraz bude v Dražovicích ve 13.00 hodin na návsi. Pak se společně přesuneme k myslivecké chatě MS Dražovice. Těšíme se na hojnou účast a společné posezení v přírodě. Setkání se bude konat pouze za příznivého počasí. Kdo bude mít zájem o přípravu na zkoušky (OVVR, ZVR, PZ), budeme se domlouvat na možné termíny. Pokud to bude možné, necháme pejsky vykoupat v místním rybníčku. Kdo bude ochoten vyšetřit si čas v tento den, nechť se nám prosím předem ozve! 

 

15. dubna

 

Dnes večer proběhlo druhé krytí Hessy Monty. Hesinka se Montýskovi líbila ještě více jako v pondělí. Nemohl se jí dočkat. Jakmile jsme zastavily s autem před domem, ihned nás vítal mohutným štěkotem. Málem i povalil paničku, jak spěchal za Hessy. Krytí proběhlo opět bez problémů. Pak jsme opět mohly s Barunkou "pomuchlat" se štěňátky od Schine. Hesinka také vše sledovala.

Tak nyní již budeme čekat a po třech týdnech navštívíme veterináře a výsledek uvidíme na sonu. 

 

13. dubna

 

Velikonoce jsme završili cestou na námluvy. Hessy byla večer bez problémů nakryta Montym. Zároveň jsem měla možnost  podívat se s dcerou Barunkou na dvoutýdenní štěňátka u Hubíků. I Hesinka se kukla, co ji možná za dva měsíce čeká.

 

5. dubna

 

Včera na Národní výstavě psů v Ostravě se ve třídě dorostu prezentovala IMAGE (Gina) z Dražovského hájku. V konkurenci čtyř feneček získala ocenění velmi nadějná 2 a následující posudek:

7 měsíční smetanová fena, velmi pěkný typ, správná síla kostry, velmi pěkně vyvážená, krásná fenčí hlava, pěkné úhlení, potřebuje větší přípravu na pohyb v kruhu.

Děkuji paní Solichové za snaživé předvedení, které jak sama ví, ještě musí s Ginou dopilovat.

Dnes jsem s Jolanou Krátkou a její fenkou Any, která mě požádala o pomoc s přípravou na podzimní zkoušky, trénovala disciplíny s bažantem. Přizvala jsem i Hanku Jánskou s Guccim, aby holkám ukázali, jak by to mělo vypadat. Se mnou přihlížela Astrid. 

Všichni hafani byli moc šikovní a hlavně s nadšením pracovali. Počasí nám přálo. Tak jsme si společně užili dnešní slunečné nedělní odpoledne.

 

31. března

 

Hurá!!! Dnes začala hárat Hesinka. Už jsem volala Evě Hubíkové, protože chci zopakovat krytí Montym, tak jako v loňském roce. Všichni páníčci jsou se štěňátkami po Hesince a Montym spokojeni. Hlavně co se týče povah, exteriéru a loveckých vloh. Pokud se vše vydaří a matka příroda nám nadělí štěňátka, mohla by jedna fenečka zůstat s Hesinkou doma.  

 

29. března

 

Víkend byl pro nás náročný. Byla jsem s Astrid, Citou a Hessy na Jarním víkendovém pobytu v Krásensku pořádaném Sdružením "Piafa" ve Vyškově. Pobytu se zúčastnilo 19 dětí a byl určen dětem s poruchami učení, chování, začleněním se do kolektivu atd.

 

 

26. března

 

Dnes jsem jela s Astrid, Hessy a Farbie na úpravu srsti k Jitce do Olšan. Při této příležitosti jsem se podívala také na štěňátka od Barunky. Již jsou to pěkní cvalíci. Aktuality a nové fotografie můžete sledovat na www.barabela.estranky.cz

 

 

11. března

 

Dnes jsem byla v Třebíči na přezkoušení čekatelů na funkci rozhodčích z výkonu loveckých psů. Mohu již tedy posuzovat Zkoušky vloh a Podzimní zkoušky u malých plemen.

 

 

8. března

 

Dnes v noci se Barunce (Gemma Asia z Dražovského hájku) narodilo pět štěňátek. Tři pejsci a dvě fenečky. Všichni se mají čile k světu. Jsou to další vnoučátka od Astrid. Více na www.barabela.estranky.cz

 

 

5. března

 

 Dnes přijela na návštěvu, tentokrát do PIAFY, Lenka s Amálkou. V kanceláři se jí líbilo a stále si chtěla hrát s Hessy. Ta ji ale musela občas usměrnit. Amálka je šikovná, poslušná a krásná psí slečna s úžasnou povahou.

 

28. února

 

Od soboty 21. února jsme s rodinou a s Hessy strávili týden na horách na Pustevnách. Astrid byla na prázdninách u rodičů ve Vyškově společně s Citou, protože začala v pátek hárat. Myslela jsem, že tentokrát pojede na dovolenou s náma ona, ale příroda to zařídila jinak. Hesinka si hory opravdu užila. Všude bylo spoustu sněhu, takže řádila v závějích a byla krásně čistá, jen jsme ji vždy při příchodu na hotel utřeli. Mohla s námi dokonce i do restaurací a na pokoji měla vždy společnost, protože jsem trávila i letošní hory s antibiotikami na průdušky.

V neděli nás navštívili sympatičtí manželé Matisovi z Kopřivnice, kteří mají zájem o štěňátko - pejska z dalšího vrhu od Hessy. Strávili jsme společně odpoledne na procházce a v restauraci Libušín i s Hesinkou. Měli dokonce možnost poznat i půlročního Montýska z loňského vrhu, který dorazil společně s paničkou Simčou a novým páníčkem a jeho psím kamarádem dalmatinem. Všichni pejskové s náma byli v restauraci. Chovali se všichni vzorně a nikomu z personálu nevadili. Monty už vyrost do pěkně stavěného psa s úžasnou povahou.

Letošní dovolená se opravdu povedla. Užili jsme si sněhu, počasí také přálo, jídlo bylo úžasné, personál vstřícný a vtipný. Pokud vyrazíte na Pustevny, tak vřele doporučuji restauraci na Kolibě Valaška, Hotel Maměnka a Restauraci Libušín.

 

 

14. února

 

Dnes přidány fotky štěňat z vrhu "I" z MVP Brno, které mi poslala Eva Hubíková. Dále fotografie Hessy - foto: Josef Ouředník.

 

8. února

 

DUO CACIB BRNO 2009

Na dnešní den jsem se těšila, i když mi už od rána volali tři páníčci štěňátek z vrhu "I", že je navštívila chřipka, tak nemohou dojet na výstavu. Mrzelo mě to, ale nedalo se nic dělat.

Nicméně před 9. hodinou do pavilonu G  BVV postupně přicházeli Jenny (Ianine), Irin, Izabela Gina, Image (Gina), Amálka, Gucci, Gracy, Charlie s páníčkama a samozřejmě naše Hessy.

Já i Eva Hubíková jsme byly nadšené z našich štěňátek po Hessy a Montym. Všichni si vyzkoušeli několik koleček na kruhu a také postoj. Po domluvě s páníčkáma se ujala předvedení Irinka Verča Hubíková, Giny Zuzka Tikalová a já Jenny. Ostatní štěnda si vystavili páníčci. Doufali jsme, že se i rozhodčím naše štěňátka budou líbit, tak jako nám. Děkuji holkám ještě touto cestou za skvělé předvedení.

Irinek s Verčou v konkurenci dalších tří pejsků vyběhali velmi nadějný 1 a velmi pěkný posudek. Gina se Zuzkou v konkurenci osmi feneček taktéž velmi nadějná 1, Jenny se mnou velmi nadějná 2, Amálka a Image (Gina) nadějná. Ukázalo se, že štěňátkům nebylo co vytknout, jen předvedení zatím nezkušených páníčků udělalo své. To ale časem, doufám, taky zvládnou a tím budou moci vyniknout krásné exteriéry všech štěňátek.

Ostatním se dnešní den, aspoň dle mého uvážení, taky vydařil, i když očekávali lepší umístění. Krásných posudků od anglických rozhodčích bez nedostatků si mohou dosti vážit.

Charlie v mezitřídě, tak jako včera, krásný posudek, ale velmi dobrý.

Gucci ve třídě pracovní také stejné umístění jako včera výborný 3.

Gracy ve třídě pracovní výborná bez pořadí.

Největším překvapením pro mne bylo umístění naší Hessy, která nemá nyní to správné osrstění. Panu rozhodčímu se líbila výborná stavba těla a hlavně předvedení v pohybu. K mému úžasu i přihlížejících získala ocenění výborná 1 CAC. Tohoto ocenění si opravdu vážím. Rozhodčí mi přišel svoje rozhodnutí po udělení titulu odůvodnit, i když si byl vědom ne zrovna ideální srsti. 

Všem "Dražovákům" děkuji za skvělou prezentaci naší chovatelské stanice, blahopřeji k výsledků a budu se těšit na hojnou účast na dalších výstavách.

 

 

7. února

 

DUO CACIB BRNO 2009

Dnes se na mezinárodní výstavě, kde posuzovali angličtí rozhodčí Lane R. a Lane S., zúčastnili :

Gucci z Dražovského hájku- výborná 3,

Gracy z Dražovského hájku -výborná 4,

Charlie z Dražovského hájku- VD ( i když dostal výborný posudek).

Výborných nebylo tolik kolik jsme zvyklí od našich rozhodčích. Zítra se pozuzovatelé v kruzích vymění, tak uvidíme jak se umístí štěňátka od Hessy a Montyho. Doufám, že se se jdeme v hojném počtu.

 

 

31. ledna

 

Hon na bažanty MS Jiřice u Miroslavy

Dnes jsem byla s manželem na posledním honu na bažanty v bažantnici MS Jiřice u Miroslavy. Tentokrát byla s náma Astrid a Cita. Hessy byla na prázdninách u mých rodičů ve Vyškově místo City, aby se náhodou neporanila, protože se chystáme příští týden na výstavu do Brna. Během tří lečí byla pohodová atmosféra a naše holky pomáhaly místním ohařům přinášet bažantí kohouty a slepice, kterých bylo sloveno celkem 150 kusů. 

 

29. ledna

Dnešní sono potvrdilo u Barunky (Gemma Asia z Dražovského hájku) březost.

Gratulujeme a přejeme bezproblémový zbytek březosti.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10. ledna

Na dnešní Národní výstavě psů v Olomouci měla svoji premiéru Image (Gina) z Dražovského hájku z loňského vrhu. V necelých pěti měsících získala vynikající posudek a známku velmi nadějná. Výstavu zvládla bez problémů, než přišla na řadu, stačila se i vyspat.  Dále se na výstavě předvedla Gracy z Dražovského hájku. Získala také pěkné umístění - výborná 3.

Oběma holkám a jejich páníčkům gratulujeme a přejeme hodně úspěchů na dalších výstavách.

 

3. ledna

Dnes byla nakryta Barunka (Gemma Asia z Dražovského hájku) tátou našich loňských štěňátek Pinkerly Quien Sabe. Pokud vše bude bez problémů, štěňátka by se měla narodit začátkem března. Více na www.barabela.estranky.cz