Jdi na obsah Jdi na menu
 


 22.12.2008

 

Dnes jsme se neradi rozloučili se zakladatelkou naší chovatelské stanice Agátou Svitavský Radlas. Byla naší věrnou přítelkyní, vzornou mámou svých potomků, trpělivou dámou při canisterapii a také vášnivou pomocnicí v myslivosti. Díky Agátě jsem začala na profesionální úrovni vykonávat canisterapii a také jsme se s manželem stali myslivci.

Agátko díky moc, že jsi s náma byla ve výborné kondici krásných třináct roků. Budeš nám chybět, ale budeš s náma stále.

 

18.12.2008

 

Tento den byl pro nás velmi smutný, protože dle zhoršení zdravotního stavu (nádor na mléčné žláze) naší třináctileté Agáty, padlo rozhodnutí od našeho veterináře o jejím uspání a to na pondělí 22. prosince. Již jsem se z touto skutečností smiřovala předchozích 14 dní, ale byla to pro mne velká rána. Všichni v Piafě se dnes s Agátkou, jako nejstarším čtyřnohým členem našeho canisterapeutického týmu, důstojně rozloučili. Díky moc. Agáta pomáhala v Piafě od svých tří let až do letošního října.

 

29.11.2008

 

Pozvání na dnešní hon pořádaný MS Dražovice opět přijala Hanka s Guccim a Martin s Barunkou. Manžel vedl Astrid a já Hessy. Tentokrát to byl hon na bažanty a zajíce. Hned  v první leči měla Hessy možnost zajíce přinést a to před zraky všech střelců. Opět předvedla pěknou práci. I ostatní přítomní vůdci i střelci byli spokojeni, i když nám počasí moc nepřálo. Hon jsme opět zakončili  poslední lečí v Pohostinství u Krejčířů

 

16.11.2008

 

Na včerejším honu se účastnila Cita, kterou vodil manžel a Hessy se mnou. Byl to opravdu krásný zážitek z krásného prostředí a příjemné atmosféry v bažantnici v Novém Jičíně. Byli jsme pozváni již třetím rokem a vždy jsme spokojeni s průběhem honu i "poslední lečí".

Ač to byl pro všechny náročný den, bez problémů jsem dnes s Citou absolvovala canisterapeutické zkoušky, které pořádalo CSJM ve Vyškově. Zkoušek se účastnily i moje dvě kolegyně Jitka a Darina. Jitka poprvé s Terezkou, která je prvním malým hrubosrstým vendeéským basetem v ČR využívaným v canistrapii. Dále opakovala zkoušku Darina s kokršpanělkou Cerií  a poprvé je skládala s goldenkou Belou. Dále se zkoušek poprvé účastnily Verča Hubíková s tatínkem našich štěňátek Montym a Schine. Zkoušky poprvé absolvovala také kamarádka Radka Šťastná s labradorem Mailíkem, která nám bude v Piafě také pomáhat. No a spousta  známých i neznámých pejsků s pánečky. Počasí nám přálo a atmosféra na zkouškách byla pohodová.

Jsem ráda, že je zítra státní svátek a budeme si moct odpočinout.

 

13.11.2008

 

Dnes ráno jsem s Astrid a Hessy odjela do Jiřic u Miroslavy na firemní hon MIKROPU Čebín a.s. na bažanty. Sešlo se tu šedesát střelců. Tentokrát jsem byla jen jako vůdce psů a proto jsem si hon s holkama užila. Obě měly opravdu možnost ukázat svoje kvality. Ve třech lečích bylo sloveno 408 kusů zvěře pernaté. Zejména při poslední leči si holky zanosily, každá asi 15 kusů bažantů. Střelci je obě hlavně při "poslední leči" patřičně chválili. Unavené ale spokojené jsme pozdě večer dorazily domů.

V Jiřicích jsem byla pozvána na sobotní hon v Novém Jičíně. Tak uvidím, které holky se mnou pojedou. Určitě to bude Hessy. Astrid bych již raději nechala doma a vzala bych Citu, která má v neděli opakovat ve Vyškově Canisterapeutické zkoušky.   

 

10.11.2008

 

Tento víkend byl pro nás, myslím mě a naše čtyřnohé holky, docela náročný. Již v pátek jsme odjely pracovně do Krásenska, kde PIAFA pořádala Víkendový pobyt pro děti. Tentýž den v noci jsem se s Citou a Hessy vrátila domů (Astrid s naší Barunkou v Krásensku zůstaly), protože nás následující den čekal hon na bažanty v našem mysliveckém sdružení. Moje pozvání na hon přijala Hanka s Guccim, Martin s Barunkou a holky Hubíkovi s Montym, Svenem a Schine. Pavla nemohla dojet, protože Gracy začala hárat. Hon proběhl v příjemné, pohodové atmosféře. Na místní poměry se střelilo poměrně hodně bažantů - 29 kusů. Všichni účastníci se pak sešli v "Pohostinství u Krejčířů" na "Poslední leči". Sice nám počasí moc nepřálo, ale odezva na hon byla kladná. V neděli ráno jsem se zase s holkama vrátila do Krásenska. Víkendový pobyt se také vydařil, všechny děti byly spokojené s dobře připraveným programem, který byl v duchu Scherlocka Holmese.

Trochu volna si užiji  s holkama až ve čtvrtek, kdy jsem pozvaná na firemní hon MIKROPU Čebín předsedou MS Jiřice u Miroslavy. Tentokrát pojede se mnou Astrid a Hesinka, Cita bude odpočívat doma.

V neděli 16.11. se budou ve Vyškově konat pod záštitou Canisterapeutického sdružení Jižní Morava canisterapeutické zkoušky. Zkoušku budu tentokrát opakovat s Citou. 

 

2.10.2008

 

Ve čtvrtek 30.11. jsem pracovně odjela s Astrid, Citou, Hessy, paní ředitelkou PIAFY a naší Barunkou do Prahy ohledně sponzorství našich psů. Díky Hance Zmekové z firmy Verema spol. s r.o. se podařilo sehnat sponzora na granule pro psy pomáhající v PIAFĚ. Večer proběhla v soukromé školce Pro Family Evženky Hamplové ukázka aktivit se psy - canistrerapie a následně příjemné posezení se všemi přítomnými.

V pátek jsme dopoledne trávily na Veremě. Měli jsme možnost se setkat s Danielou a Ginou ohledně předání průkazu původu pro Ginu a Irinka. S mámou Hessy se očividně Gina poznala a společně si chvilku holky pohrály. Ginuška opravdu roste do krásy a páníčkům dělá radost. Od tří měsíců bude společně s Irinkem docházet na výcvik k Evě Píchové. 

V sobotu jsme mohli s manželem, Astrid a Hessy zrelaxovat při teplém listopadovém počasí na honu na bažanty a zajíce v Letonicích. Pěkně jsme se prošli a naše holky si zaaportovaly. Měly možnost se setkat i s překrásným uloveným lišákem. Všichni jsme byli večer příjemně unaveni, ale spokojeni.

Příští sobotu pořádá hon na bažanty naše myslivecké sdružení. Přijedou nám pomoci Hanka s Guccim, Pavla s Gracy a holky Hubíkovi s Montym a Svenem.

 

25.10.2008

 

Od 21.10. do 24.10 jsme se PIAFOU prezentovali na veletrhu Medical Fair Brno na BVV v Brně. Setkala jsme se tam na stánku Centra denních služeb Brno  Diakonie ČCE - střediska v Brně s Hankou Prchalovou a Galinkou a také s Milanem Dvořákem ze Školy pro výcvik vodících psů s Chanelkou, která již za měsíc bude předána nevidomé paní z Břeclavi. Na stánku PIAFY nám také pomáhala ve středu Pavla Svobodová s Gracy a Ketty. Tak jsem byla ráda, že jsem mohla zase vidět některé z našich potomků od Astrid a City.

 

19.10.2008

 

Včera, v sobotu 18.října, na Národní výstavě psů v Brně zíslal Gucci z Dražovského hájku ve třídě pracovní ocenění výborvý 2, Res.CAC.  Gratulujeme Hance k velmi pěknému předvedení Gucciho na výstavě.

 

14.11.2008

 

Ve Sdružení "Piafa" ve Vyškově připravujeme 15.-16.11. 2008

Víkend s canisterapií.

Akce je určena majitelům psů, kteří se zajímají o canisterapii, výchovu a výcvik psa... a jejich čtyřnohým kamarádům.

V sobotu od 9.00 -18.00 hod. nabízíme zážitkový interaktivní program, kde se dozvíte podrobnosti o canisterapii, její možnosti i rizika, o canisterapeutických zkouškách, o etologii a psychologii psa a mnoho dalších zajímavých informací. Také nabízíme možnost otestovat si inteligenci svého psa a vyzkoušet si simulované zátěžové situace, které se při práci v canisterapii mohou vyskytnout.

V neděli od 9.00 hod. se budou v rámci programu konat pod záštitou Canisterapeutického sdružení Jižní Morava konat canisterapeutické zkoušky, které můžete se svým psem absolvovat.

Cena je stanovena na 1.200,-Kč + cena za zkoušky CSJM - viz platba za zkoušky v sekci "podmínky členství" na www.canisterapie.mendelu.cz (oficiální stránky CSJM)

Pro bližší informace a přihlášku můžete volat na můj služební telefon  605 901 722  nebo napsat na e-mail: piafa@piafa.cz

 

9.10.2008

Dnes nám volal pan Grabec, páníček od Hesinčina brášky Baddyho.

V sobotu úspěšně složili Podzimní zkoušky v Hodoníně a to úspěšně v I. ceně. Jedinou chybičkou bylo upuštění kachny při předávce. Takže moooc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů a zážitků v myslivosti. 

 

8.10.2008

Přidány fotky ve fotogalerii štěňátka 6. týden.

 

6.10.2008

Další výstavní úspěchy Montyho (PINKERLY QUIEN SABE) -tatínka štěňátek naleznete na stránkách www.odhraduveveri.cz .

Moooc gratulujeme k jeho umístěním.

 

30.9.2008

Dnes přidány fotky do fotogalerie štěňátka 5. týden

 

27.9.2008

Dnes se společně se mnou, manželem, Astrid a Citou účastnily honu na kachny i Hanka s Guccim a Pavla s Gracy. Každý z nás si domů odnášel káčera či kachny. Po příjezdu od rybníčka domů, umytí psů a obstarání našich štěňátek, jsme společně  posnídali. Všichni po příjemně stráveném dopoledni odjížděli domů spokojeni.

22.9.2008

Dnes přidány fotky do fotogalerie štěňátka 3. týden.

 

21.9.2008

Čekatel šampiona ČR Gucci z Dražovského hájku se dnes úspěšně představil na Klubové výstavě RK v Brně. I když počasí moc nepřálo a organizační věci ráno vázly, tak byl dnešní den skvělý. Hance a Guccimu se podařilo vyhrát třídu otevřenou. V konkurenci pěti psů získal Gucci  známku výborný 1 a titul CAC. Ocenění od zahraniční rozhodčí si velmi vážíme a moooc oběma gratulujeme.  

 

20.9.2008

Dnes jsem byla na hospitaci na podzimních zkouškách (na čekatele rozhodčího z výkonu) v Nezamyslicích - OMS Prostějov. Tentokrát již poslední hospitaci, všechny mám tímto splněny. Setkala jsem se tam se spoustou zajímavých myslivců-kynologů a mohla jsem sledovat  i práci ohařů, které jsme měli ve skupině společně se slídiči. Tentokrát se žádný retrívr na zkoušky nedostavil.

Manžel byl proto s Citou sám na dalším honu na kachny našeho mysliveckého sdružení.

Gucci z Dražovského hájku se dnes prezentoval na Klubové výstavě RK Brně-Pánské Líše. Ve třídě otevřené dostal známku výborný 3. Uvidíme, jak se umístí zítra. Držíme mu palečky.

Tatínek našich štěňátek MultiJCH Pinkerly Quien Sabe získal na téže výstavě ve své třídě ocenění V1, CAC, Klubový vítěz, BOB. Opět byl v konkurenci ostatních psů úspěšný. Moc mu gratulujeme.

 

18.9.2008

Dnes přidány fotky štěňátek při krmení ve fotogalerii štěňátka 3. týden. A také foto Astrid a zakrslého strakatého berana - králíka Míše naší Barunky při dnešní canisterapii ve fotogalerii canisterapie.

 

16.9.2008

Štěňátka už jsou tři týdny na světě. Jejich váha zapsána v tabulce - štěňata vrh "I" 3. týden.

 

13.9.2008

Dnes jsem se honu na kachny zúčastnila s Astrid a Citou. Opět naše pozvání přijala Radka s Mailem z Vyškova.

 

11.9.2008

Dnes přidány fotky do fotogalerie - štěňátka 2. týden.

 

10.9.2008

Dnes doplněny váhy štěňátek z 2. týdne v tabulce v sekci štěňata vrh "I".

 

6.9.2008

Dnes jsme se brzy ráno společně s manželem, Astrid a Citou zúčastnili prvního honu na kachny našeho mysliveckého sdružení. Pozvala jsem také kamarádky Hanku Jánskou s Guccim a Radku Štastnou s Mailem, aby nám pomohli s přinášením. Všichni psi měli možnost přinést si několik kachen a vypadali po honu spokojeně. Potom jsme pejsky umyli a nasnídali se na naší terásce při krásném slunečném sobotním ránu.   

2.9.2008 

Už týden jsou na světě naše štěňátka. Více info ve vrhu "I" a fotogalerii.

 

31.8.2008

 Dnes přidány fotky do fotogalerie - canisterapie.

 

30.8.2008

Dnes jsme všichni drželi palečky Gracy a Guccimu, kteří se účastnili Klubových podzimních zkoušek v Brně, pořádaných RK. Gracy získala plný počet bodů v I.ceně  a získala titul CACT, celkově při rozstřelu skončila druhá. Gucci byl taky moc šikovný, jen při přinášení kachny z vody chtěl ukázat kachnu koroně, která stála podél rybníka. Tudíž mu byla snížena známka na 2 a tím pádem skončil v II. ceně, i když se 172 body. Dostal ale pochvalu od rozhodčích za vypracování vleček a přinášení zvěře (však pilně s Hankou cvičili).

Obě paničky mají ode mne velkou pochvalu a gratulaci. Pavla Svobodová již s Gracy absolvovala vloni SZVPR, ale pro Hanku Jánskou to byla s Guccim premiéra na zkouškách lovecké upotřebitelnosti a rovnou na klubových zkouškách.

Jsem ráda, že jsem jim oběma mohla pomoci s přípravou na PZ u nás v Dražovicích, a že zvěř stálo za to, celou zimu až do léta, uchovávat v mrazáku. Takže už se těším, jak nám budou příští sobotu pomáhat při honu na kachny v MS Dražovice. Hessy má mateřské povinnosti, tudíž se honu může z našich psích holek účastnít jen Astrid a Cita.  

 

28.8.2008

Přidána nová fotogalerie - první dny života štěňátek.

 

26.8. 2008

A již jsme na světě!!!

Dnes v 15.45 hod. odtekla Hessy plodová voda a  v 16.35 hod. byl na světě první pejsek. Hessy vše zvládá bravůrně, vede si jako zkušená matka. První tři pejskové byli na světě velice brzy a to do 16.55 hod. První fenečka přišla na svět v 18.00 hod., druhá v 18.15 hod., třetí v 19.00 hod. , čtvrtá ve 21.20 hod. a pátá ve 22.40 hod. Vše proběhlo bez problémů. Štěňátka se mají čile k světu. 

Po celou dobu porodu a pak až do půlnoci mi asistovala naše devítiletá dcera Barunka. Patří jí velký dík. Však to nebyla její první asistence. Vždyť to byla právě Barča, která před 2 roky byla přítomna, když se Astrid narodila Hesinka, kterou sama vybrala z tohoto vrhu, jako pokračovatelku naší chovateské stanice (a jak vidno měla šťastnou ruku).

 

25.8.2008

 

Už se blíží termín porodu. Vše již máme přichystáno na samotný porod. Hessy bez problémů přijala nový pelíšek (porodní bednu), již si jej sama připravuje hrabáním. Teplota dnes ráno klesla pod 37 stupňů C, na žrádlo se Hesinka už ani nepodívá. Tak snad brzy přijdou na svět očekávaná štěňátka.

 

19.7. 2008

Sonografické vyšetření potvrdilo, že naše Hessy je březí !!!

Narození štěňátek můžeme očekávat kolem 27. srpna 2008.

25.6. 2008

Proběhlo bezproblémové krytí Hessy psem importovanýObrazekm z Itálie, který působí  v chovatelské stanici od Hradu Veveří       

Multi Jch Pinkerly Quien Sabe (Montym).