Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

CH. HESSY Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU

český šampion krásy

a

čekatelka šampiona práce

 

 Obrazek

 

Obrazek

 

 Datum narození:  7.4. 2006 
 DKK:  0/0 (MVDr. Snášil)
 DLK:  0/0 (MVDr. Snášil)
 PRA/CAT:  neg./02/08 (MVDr. Beránek)
 Chrup:  plnochrupá 
 Zkoušky:

OVVR I. cena - aport se zvěří,             Canisterapeutická zkouška, PZ I. cena - vítěz zkoušek,   MFTR III. cena , KPZ - I. cena, LZ - I.cena, SZVP - I. cena, CACT

 Výstavy: VN, CAC, Res. CAC, vždy výborná v pořadí
   
   
   

 

Hessy byla ponechána v naší CHS jako pokračovatelka chovu. Zdědila vynikající povahové vlastnosti po obou rodičích. Má výborný exteriér, ale účast na výstavách ji moc netěší. Za to na loveckých zkouškách či honech je spokojená nejvíce. Je to vynikající vlohová fena, spolehlivá aportérka. Na všech honech, jak v místním mysliveckém sdružení, kterého jsou oba páníčci členy, tak i v mysliveckých sdruženích po celé republice, jsme vždy vítanými a obdivovanými hosty.

Hessy, tak jako všechny naše fenky, je od malička cíleně vychovávána a používána v canisterapii ve Sdružení "Piafa" ve Vyškově, jako profesionální canisterapeutický pes.

Je též vynikající matkou a jde ve stopách své matky Astrid the Best Gold.

25.6. 2008 byla Hessy nakryta psem importovaným z Itálie MULTI  JCH  PINKERLY QUIEN SABE  (Montym), působícím v chovatelské stanici od Hradu Veveří. Více o Montym naleznete na www.odhraduveveri.cz . Dne  19.7. 2008 byla potvrzena na ultrazvuku její březost. Narození štěňátek z tohoto spojení očekáváme kolem 27.8. 2008.

 

26.8.2008 se Hessy narodilo osm krémových štěňátek - tři pejsci a pět feneček. Jedná se o vrh "I".

Všechna štěňátka po Hessy a Montym mají skvělé povahy, vlohové vlastnosti i exteriér. Amálka a Jenny již pomáhají od útlého věku při canisterapii.

 

13.4.2009 byla Hessy opět nakryta Montym. 15.6 2009 se Hessy narodilo osm krémových štěňátek. Tentokrát dva pejsci a šest feneček.

Jasmínka byla ponechána v naší CHS. Od štěňátka je aktivně využívána při canisterapii jako její máma i babička ve Sdružení "Piafa" ve Vyškově a připravuje se na složení canisterapeutických zkoušek. Také se účastní výstav s velice pěknými výsledky. Je vášnivá aportérka a vodařka. V 11 měsících absolvovala OVVR.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hessy - jak šel čas