Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

23. října

Po týdnu prezentace Sdružení "Piafa" ve Vyškově na BVV v rámci veletrhu Rehaprotex (zdravotnických potřeb) jsme dnes bez problémů s Hessy opět absolvovaly zkoušky canisterapeutických psů (přezkušování po třech letech), které se konaly ve Vyškově ve spolupráci s Canisterapeutickým sdružením Jižní Morava.

Zkoušek se účastnilo 19 psů různých plemen. 1 golden neuspěl. Úžasný byl mladý vlkodav z Bučovic. 

Z PIAFY se účastnila Jitka s labradorkou Belou, Danuška s borderkou Merry, Dita s labradorkou Bessi.

Dále už 11-tiletá dcera naší první goldenky Agáty z prvního vrhu naší chovatelské stanice Alexis s Pavlou. Také přijela Lenka Slámová s Amálkou, která již má dvouletou praxi v canisterapii. Holky vše zvládly za plný počet bodů.

No a zkoušku opakoval s Hankou Gucci z Dražovského hájku a poprvé se účastnil také s Hankou Áres Flores Vitae. Áresek byl šikovný a při všech zkouškách si počínal jako zkušený canisterapeutický pes. Doufám, že bude mít možnost vykonávat canisterapeutickou praxi.

 

15. října

Dnes nám přišly poštou oficiální posudky DKK a DLK naší Jasmíny z Dražovského hájku. Jsem moc ráda, že jsou taktéž negativní. Posudek je DKK 0/0 a DLK 0/0. Posuzoval MVDr. Snášil. Doufám, že Jasmínka půjde ve šlépějích své babičky Astrid a mámy Hessy a bude pokračovatelkou našeho chovu.

 

11. října

Dnes oslavila naše seniorka Astrid krásné 12. narozeniny. Přejeme ji pevné zdraví a stále takový skvělý elán do života jaký má. Při hrách s Jasmínkou řádí jako mladice.

 

10. října

Tento týden přišla další skvělá zpráva od Milana Dvořáka, který má ve výcviku na vodícího psa Jasmínčinu sestřičku Jastee z Dražovského hájku. Jastee má negativní výsledky DLK 0/0 a DKK 1/0. Posuzoval MVDr. Šebek.

V pátek jsem byla s Jasmínkou na RTG u MVDr. Snášila. Snímky vypadaly výborně, teď již zbývá jen čekat na oficiální výsledek, který přijde poštou. Z vrhu "J" ještě zbývá zrentgenovat Jessicu. 

S výsledky jsem velmi spokojená a doufám, že i další potomci po Hessy budou mít také negativní výsledky.

 

25. září

Včera k nám Lenka přivezla Amálku (Monty x Hessy), kterou jsem měla předvádět na kruhu, aby se aklimatizovala a Lenka mezitím zvládla zkoušku v Brně. Dnes ráno jsme vyrazily ve složení maminka, Barča, já, Cita, Amálka a Jasmínka na Národní výstavu psů do Brna. Výstava probíhala v poklidu, celkový počet přihlášených goldenů byl pouze 54. Kruh č. 23 se nacházel před pavilonem D, ještě že nám počasí přálo. 

Paní rozhodčí Alena Čečrdlová posuzovala pečlivě a korektně, posudky byly obsáhlé. Barča tentokrát vystavovala Jasmínku a opět to zvládla bravůrně. Já nastoupila s Amálkou a závěr završila opět Barča s Citou. Holky se pěkně předvedly a získaly následující ocenění:

mezitřída

Jasmína z Dražovského hájku - výborná 2, res. CAC

 

třída otevřená

Isis Ammy z Dražovského hájku (Amálka) - výborná 1, CAC

Amálka se stává čekatelkou Českého šampiona krásy  - gratulujeme

 

třída veteránů

Cita z Dražovského hájku - výborná 1

Cita splnila podmínky pro přiznání titulu Český veterán šampion

 

Myslím, že i tato výstava byla pro nás velmi úspěšná.

 

18. září

Klubová výstava RK Oslavany

Myslím, že se dnes našim odchovům na Klubové výstavě i našim kamarádům dařilo. Všichni měli krásné posudky od anglických rozhodčích. Měla jsem velkou radost, že se dařilo i Hance s Áresem Flores Vitae (mezitřída - výborný 1, CAC). Áresek se tudíž stává čekatelem šampiona krásy ČR.

Všem ještě jednou gratuluji a děkuji za pěknou prezentaci naší chovatelské stanice.

Děkuji i všem dámám, které mi pomáhaly v přidržení či vystavení, když jsem běhala mezi kruhy 4 a 6. Jinak by se to nedalo zvládnout. 

Ráda bych i touto cestou poděkovala naší Barče, která excelentně vystavila Citu i Hessy. Však to také v posudcích obě rozhodčí náležitě ocenily. Myslím, že mám doma velice schopnou handlerku, což jsem ráda.

Výsledky:

psi:

třída mladých (18)

Jack z Dražovského hájku - velmi dobrý

Obrazek

 

 

 

 

Jacka vystavovala Zuzka Tikalová (Zuzce patří velké díky). Paní rozhodčí napsala krásný posudek, jen nebyla spokojená s předvedením v pohybu. Není se za co stydět. Ve třídě vítězů byli z šesti předvedených šampionů pouze tři výborní a tři s velmi dobrou.

třída vítězů (6)

Gucci z Dražovského hájku - výborný 3

Obrazek

 

 

 

 

 

feny:

třída mladých (17)

Joyce Shougie z Dražovského hájku - výborná

Obrazek

 

 

 

 

mezitřída (18)

Jasmína z Dražovského hájku - výborná

 

 

třída otevřená (13)

Image (Gina) z Dražovského hájku - výborná 4

 

třída vítězů (8)

Hessy z Dražovského hájku - výborná 3

Obrazek

 

 

 

 

třída veteránů (6)

Astrid the Best Gold - výborná

Cita z Dražovského hájku - výborná 3

 

V odpoledních soutěžích jsem nahlásila naše odchovy do Nejlepší chovatelské skupiny.

Nastoupili jsme ve složení: Barča s Jasmínkou, já s Hessy, Hanka s Guccim, maminka s Citou a Lenka s Shougie.

Byli jsme sladěni do černobílé barvy a ze tří skupin jsme obsadili 1. místo. 

A to byla "třešnička na dortu tohoto sluníčkového dne".

 

 

16.září

Už se těšíme na sobotní Klubovou výstavu RK v Oslavanech. Bereme všechny naše holky. Přijed by měl Gucci, Jack, Shougie, Jessica a Image (Gina). Bude tam i tatínek našich dvou posledních vrhů Monty.

 

Posledních 14 dní v srpnu jsem byla s holkama na Letní pobytové akci na Březejci pořádané Sdružením "Piafa" ve Vyškově, tudíž nebyl čas na aktualizaci stránek, tak to činím dnes.

 

Obrazek

 

 

15. září

Dnes jsem se dozvěděla, že další Jasmínčin bráška

Jack z Dražovského hájku také obdržel negativní výsledky

DLK 0/0  i  DKK 0/0 (posuzoval MVDr. Snášil)

 

 

10. září přišla další skvělá zpráva, další odchov z vrhu "J"

Joyce Shougie z Dražovského hájku (Monty x Hessy)

má negativní výsledky  DLK 0/0  a  DKK 0/0 (posuzoval MVDr. Snášil)

 

Ráno v sobotu 4. září se konal hon na kachny u nás v Dražovicích, na který přijala pozvání Hanka s Guccim a Jolana s Dafy. Po skončení honu jsme společně v klidu posnídaly a popovídaly, aspoň byl čas.

 

V pátek 3. září jsem s manželem přijala, jako každý rok, pozvání na hon na kachny v  Měcholupech u Klatov. Tentokrát jsem vzala Hessy a Jasmínku. Hessy jako vždy ukázala krásnou práci. Jasmínku jsem vzala, aby si zkoušela "klidy při střelbě", po skončení honu jsem jí nechala donést jednu kachnu. Vše zvládla bez problémů. 

 

29.srpna úspěšně složila Joyce Shougie z Dražovského hájku OVVR v Těšanech. Holky byly šikovné a jsem ráda, že zkoušky absolvovaly.

 

28. srpna na výstavě v Mladé Boleslavi získal Justin z Dražovského hájku známku výborný bez pořadí (byl bez srsti).

 

15. srpna získala Image z Dražovského hájku (Gina) na Krajské výstavě v Ostravě v mezitřídě ocenění výborný 1 a Krajský vítěz.

 

9. srpna

 

V neděli 8.8.2010 jsem absolvovala s Jasmínkou a Lenka s Amálkou (Isis Ammy) OVVR v Březolupech. Zkoušek se s námi účastnila i Hanka s Áreskem. Holky byly obě moc šikovné a zkoušky ukončily s plným počtem bodů. Jasmínka navíc 2x s aportem se zvěří. Jasmínka se celkově umístila na 2. místě (byl před námi mladší pejsek) a Amálka obsadila krásné 4. místo. Amálka tímto splnila podmínky chovnosti. Gratulujeme!

Áres Flores Vitae taktéž úspěšně absolvoval OVVR a má splněné podmínky chovnosti. Hance s Áreskem gratulujeme!

Hessy se tudíž může těšit při dalším hárání na nového ženicha. 

Ve stejný den absolvoval OVVR ve Hvozdné u Slušovic  Jasmínčin bráška Jack s Janou. I jim se dařilo výborně. Získali samé 4, jen jednu 3 (zásluhou paničky) a i oni měli aport se zvěří. Ukončili zkoušky v I. ceně s 229 body. Moc je chválím. Jsou šikulky.

 

Máme první negativní výsledky DKK a DLK štěňat

z vrhu "J" :

Jasper z Dražovského hájku DLK 0/0, DKK 1/0

Justin z Dražovského hájku DLK 0/0, DKK 1/0

Jenny z Dražovského hájku DLK 0/0, DKK 0/0

 

Ostatní výsledky očekáváme nejpozději do prosince.

 

17. července jsem s Hessy absolvovala SZVP v Těšanech. Hessy ani při jedné disciplíně nezaváhala a získala plný počet bodů. Ukončila zkoušky v I. ceně a získala titul CACT. Stává se tedy čekatelkou šampiona práce. Celkově získala 3. místo o Těšanský pohár.

 

17. července

 

Jasmínka dnes začala konečně hárat.

4. července získala IMAGE z Dražovského hájku na Beskidzka wystawa psow rasowych - National dog show ( CAC ) - Ustroň  

v mezitřídě V1 ( CWC ) - ( CAC )

Posudek- Jadwiga Konkiel : Velmi pěkná představitelka plemene, pěkná hlava, výborný krk,velmi dobrá linie hřbetu,
výborné úhlení, výborná dynamika pohybu

 


4. července

Dnes jsem se byla podívat na klubových speciálních zkouškách z vodní práce ve Švábenicích, které pořádal KCHLS. Po ukončení zkoušek jsem s Hessy za pomoci Barunky vyzkoušela nanečisto skoro všechny disciplíny. Připravujeme se na zkoušky, které se budou konat v Těšanech 17.7.

S Jasmínkou si pojedem zopakovat 8.8. OVVR, tentokrát do Březolup. Doufám, že ji již případné vlny na hladině rybníku nepřekvapí. Momentálně by z vody nejraději nevylezla. Přidá se k nám i Hanka s Áreskem a Lenka s Amálkou.

 

1. července

 

Dnes byl Hessy z Dražovského hájku oficielně přiznán titul Český šampion krásy.

Každý den chodíme s holkama plavat a cvičit na krásný nově vybudovaný rybník v Dražovicích. Všechny si to užívají. Občas s náma vyrazí Hanka s Guccim a Áreskem, někdy Jolana se svýma holkama.

Dnes přijela na prázdniny Fabby z naší chovatelské stanice, taky si byla s náma užít plavání.

 

9.června

 

Mezinárodní výstava psů INTERCANIS Brno

rozhodčí: Vítková Viera (SK)

třída mladých:

Justin z Dražovského hájku - výborný 2

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 Jasmína z Dražovského hájku -  výborná 4

Joyce Shougie z Dražovského hájku - velmi dobráholky byly šikovné, ale ještě potřebují získat zkušenosti při vystavování

 

mezitřída:

Image z Dražovského hájku - výborná 2, res. CAC

třída pracovní:

Hessy z Dražovského hájku - výborná 1, CAC

Obrazek

 

 

 

 

 

  

tímto Hessy splnila podmínky pro udělení titulu Český šampion krásy

třída šampionů:

Gucci z Dražovského hájku - výborný

Obrazek

 

 

 

 

 

 

  

třída veteránů:

Cita z Dražovského hájku - výborná 1, čekatelka titulu Český veterán šampion 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

Všem našim odchovům a jejich páníčkům děkuji za krásnou prezentaci na výstavě a přeji hodně úspěchů na dalších výstavách. Doufám, že se v září znovu setkáme na Klubové výstavě RK v Oslavanech či Národní výstavě v Brně. 

V odpoledních soutěžích nastoupila Hanka s Guccim, moje maminka měla premiéru s Citou, já s Hessy a Barunka s Jasmínkou o Nejlepší chovatelskou skupinu.  K mému překvapení jsme se umístili na 1. místě ze sedmi přihlášených skupin. Všem moc děkuji za předvedení.

Obrazek

 

 

 

 

 

  

15. června

 

Dnes slaví Jasmínka a její sourozenci z vrhu "J"

1. narozeniny.

Posíláme všem gratulaci a přejeme pevné zdraví, hodně úspěchů na výstavách i pracovních zkouškách. Těším se, že se s některými potkáme v sobotu na výstavě v Brně. Ostatní prosím o zaslání aktuálních fotografií. Předem děkuji. 

 

4. května

 

Bohužel dnes pan doktor vyloučil březost Hessy. Takže budeme čekat na další hárání.

Upozorňuji páníčky našich štěňátek, že mají ještě možnost přihlásit se na Mezinárodní výstavu do Brna, která se bude konat 19. června 2010.

II. uzávěrka je již 7. května. Více na www.intercanis.cz

 

2. května

Včera 1. května proběhlo setkání našich odchovů a našich přátel.

Ráno se někteří postupně omlouvali, že prší a tudíž nepřijedou. Pro holky Libánkovi s Eliskou (vrh "E" od Astrid 8 roků) jsem ráno zajela do Mokré-Horákov. Před 10. hodinou se postupně začali sjíždět ostatní. Z nového Přerova dojela Marcela s Tarou (Bonie - první vrh od Astrid, letos 10 let, velmi podobná mámě), z Prahy naše skvělá přítelkyně Hanka s Radimem a Míšou (víceletí zájemci o štěňátko). Dále přijela moje maminka, tentokrát bez City - hárá, s úžasnými věnečky a koláčky. Pak dorazila z Brna Lenka s Shougie (Jasmínčina sestřička), dále ze Zlína paní Mikšovičová s Falcem (první vrh od City - letos 7 roků, pracovní pes "U"), z Vyškova Kavkovi s borderkami Merry a Sunny (holky pomáhající v PIAFĚ). Mezi posledními přijela z Velešovic Jitka s Martinem, Barunkou (vrh "G" od Astrid- letos 6 roků), labradorkou Belou a vendeénkou Terezkou (to jsou všechno naše holky pracantky z PIAFY) a ze Střelic Pavla s rodinou a Gracy ( vrh "G" od Astrid- letos 6 let) a labradorkou Kety. Hanka s Guccim se nemohla dostavit, protože po obědě vyrážela s Áreskem na výstavu na Slovensko a byla závislá na odvozu.

Po společném focení na návsi jsme se společně přesunuli na chatu místního mysliveckého sdružení. Počasí se umoudřilo, tudíž jsme mohli opékat uzeniny, společně probírat zážitky s našimi zlaťáky, labradory, borderkami a basety a pochutnávat si na sladkostech. Jitka upravila Elisku a pak jsme se vydali na společkou procházku po Dražovském hájku. Po příchodu na chatu se dala Jitka do úpravy Gracy. Přijela za náma i Jolana se svými třemi zlatými holkami. Následovala procházka k nedalekému rubníčku, kde si všichni naši bafáci užili vody. Každý si mohl vyzkoušet aport z vody. Borderka Merry ukázala všem, že i ona umí aportovat z vody. Však se to naučila od Jitčiných holek. K vodě za náma došla labradorka Lára se svými pánečky z Dražovic (občas je u nás "ve školce", jak říká její panička). Společně jsme se vrátili zpět na chatu. Večer ještě dorazila naše sousedka Gábina s Honzíkem, maminkou a Jackem. Po velmi příjemně prožitém dni jsme se postupně loučili a odjížděli spokojeně do svých domovů.

Všem, kteří si udělali čas a přijeli nás navštívit, moc děkuji a těším se na další setkání. Ještě bych chtěla jednou poděkovat touto cestou - Hance za profesionální fotografie, na které se brzy těším. - Jitce, že se ujala úpravy srsti našich zlaťáků. Mamince za sladké občerstvení a pomoc s úklidem. A hlavně mým dětem Vojtovi a Barunce, bez kterých bych přípravu těžko zvládla. Vážím si všech, kteří tu byli a těším se i na ostatní, kterým to tentokrát nevyšlo. 

Foto ze setkání naleznete ve fotogalerii.

 

7. dubna

 

V pátek jsme se ve Vyškově setkali s panem Petrem, který má v předvýchově Jasmínčinu sestřičku Jasper. Byla jsem velice spokojená, jak společně zvládli výchovu a poslušnost. Jasper je velice podobná Jasmínce. V polovině května se již rozloučí a Jasper čeká výcvik vodícího psa.

V sobotu jsme společně s Jolanou a Lenkou a našima holkama opět cvičily aporty v terénu a ve vodě v honitbě MS Dražovice. Bylo slunečné počasí, tudíž jsme večer společně poseděly před mysliveckou chatou.

Dnes jsme byly s Barunkou, Jitkou a Martinem navštívit Darinu ve Zvonovicích. Její kokršpanělka má osm krásných štěňátek, na která je náležitě pyšná. Pěkně se na ně dívalo. Uf to nás zase čeká starostí...

 

21. dubna

 

Dnes jsme se setkali s Jolanou s Any a Dafy, Hankou s Guccim a Áreskem, Lenkou se Shougie, Jitkou a Martinem s Barunkou, Belou a Terezkou v Dražovicích.

Hanka nám sdělila, že již dnes obdržela oficiální výsledky DKK a DLK Áreska. Oboje s výsledky 0/0.  Jsem moc ráda a Hance ještě jednou GRATULUJEME.

Společně jsme všichni připravovali naše zlaťáky na zkoušky. (OVVR a PZ). Po aportech a vlečkách jsme se přesunuli od myslivecké chaty k rybníčku. Jasmínka se Shougie poprvé plavaly. Jasmínka krásně aportovala dummy i s předsedáním.

   

 

 

 

 

 

 

20. dubna

 

Dnes slaví svoje 9. narozeniny Cita a všichni její sourozenci z vrhu "C". Všem gratulujeme a budeme se těšit na setkání, které se bude konat 1. května.

 

19. dubna

 

Minulý týden byl pro naše čtyřnohé holky pracovně náročný. Dvakrát absolvovaly cestu do Prahy a zpět. Proto ocenily vycházky s nácvikem aportů, hlavně temperamentní Jasmínka. 1 kg dummy s kožešinou aportuje a předává bez problémů a s radostí.

 

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 1. května 2010 pořádáme setkání všech odchovů z naší chovatelské stanice. 

Tímto zveme všechny páníčky a naše odchovaná štěňátka a také příznivce CHS z Dražovského hájku na přátelské setkání.

Sraz všech bude v 10.00 hod. v Dražovicích na návsi. Společně se přesuneme na chatu MS Dražovice. Můžeme se projít, nechat pejsky vykoupat v nedalekém rybníčku, opéct uzeniny, vzájemně si sdělit zážitky s našimi společníky při drobném občerstvení.  

Setkání se bude konat pouze za příznivého počasí, vzhledem k místu konání (přístupová polní cesta)!

Pokud budete mít čas a chuť příjemně prožít sváteční den v přítomnosti našich zlaťáků a jejich páníčků, potvrďte prosím svoji účast nejpozději do čtvrtku 29. dubna na tel.:

606 360 187.

 

7. dubna

 

Dnes slaví Hessinka a všichni její sourozenci

4. narozeniny. Všem gratulujeme. Uvítala bych nějakou fotečku od páníčků sourozenců naší Hessy. Předem děkuji.

V sobotu 10. dubna jsme domluvené s Hankou, že půjdeme připravovat Áreska a Jasmínku na OVVR. Tak pokud má ještě někdo z páníčků od našich štěňátek chuť a čas, může přijet po telefonické domluvě za náma společně pocvičit.

V neděli jsme byly s Barčou a Hessy opět na námluvách. Tentokrát se Michel Hessy líbil ještě více, takže se necháme překvapit.

Bereme předběžné záznamy na štěňátka vrhu "K".

 

2. dubna

 

Hessinka si letos dala na čas a dnes nastala doba na krytí. Bez problémů proběhly odpoledne námluvy s Michelem. V neděli krytí zopakujeme a pak budeme čekat 25 dní, kdy pojedeme na sono.

 

20. března

 

Dnes se konala 1. Krajská výstava psů ve Vyškově, kterou jsme si nemohly s Barunkou a se všema našema čtyřnohýma holkama nechat ujít.

Přijela Hanka s Áreskem a Guccim. Dále Lenka, na svoji první výstavní premiéru, s Jasmínčinou sestřičkou Shougie. (Obě byly moc šikovné). Také jsme po dlouhé době viděly Pavlu s Charliem.

No a také se vystavovaly naše psí kamarádky z PIAFY -  Terezka s Jitkou a Sunny s Danuškou.

Byli jsme všichni zvědaví, jak vše organizátoři zvládnou, protože se přihlásil velký počet psů a to 416. Což je na tento typ výstavy hodně.

Obrazek

 

 

 

 

 

  

 Ve Vyškově jsme naložily maminku s Citou a mířily k PDA, kde se výstava měla konat. Po příjezdu jsme zjistily, že náš kruh, jako jediný, se nachází venku. Nenechaly jsme se vyvézt z míry a našly si pěkné místečko v předsálí a navštívily restauraci. V odpoledních hodinách se nám dařilo následovně:

třída mladých psi:

ÁRES FLORES VITAE  výborný 1, Vítěz třídy mladých

třída otevřená psi:

CHARLIE Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU  výborný 1, Vítěz třídy

třída vítězů psi:

GUCCI Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU  výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

třída mladých feny:

JASMÍNA Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU  výborná 1, Vítěz třídy mladých

JOYCE SHOUGIE Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU  výborná 2

třída pracovní feny:

HESSY Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU  výborná 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

třída veteránů feny:

ASTRID THE BEST GOLD   výborná 1

CITA Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU   výborná 2

 

Po přestávce přišly na řadu soutěže:

 

Barunka nastoupila s Jasmínkou do soutěže Dítě a pes a holky obsadily krásné 3. místo.

 

Pak jsem nahlásila do soutěže Nejlepší chovatelská skupina Gucciho, Jasmínku, Citu a Hessy. Citu měla původně vézt maminka, ale ze zdravotních důvodů nemohla. Tudíž jsem požádala Lenku, aby ji zastoupila. (Ještě jednou děkuji, že tak dlouho vydržela). Ze čtyř chovatelských skupin jsme obsadili krásné 

1. místo.

 

V závěrečných soutěžích jsme dopadli následovně:

 

Áresek ani Jasmínka se již o Vítěze mladých neumistili. 

 

ASTRID THE BEST GOLD, jako nestarší veterán výstavy (11,5 roků), nejprve vyběhala Nejlepšího veterána ve fenách a pak i Vítěze veteránů Vyškova.

 

HESSY Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU o Vítěze krajské výstavy ve fenách obsadila krásné 2. místo.

 

A pak následoval úžasné umístění :

 

GUCCI Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU

o Vítěze krajské výstavy u psů obsadil

1. místo a následovalo umístění o

nejlepšího psa celé výstavy a GUCCI

vyběhal z Hankou Vítěze Vyškova.

Mooooc gratulujeme!

 

Moc bych chtěla ještě jednou všem zúčastěným páníčkům i pejskům poděkovat za pěknou prezentaci naší chovatelské stanice a moc pogratulovat k umístěním. Budu se těšit na setkání na červnové Mezinárodní výstavě psů v Brně. 

 

 

15. března

 

Rozhodli jsem se, že tentokrát Hessy nakryjeme importovaným psem z Francie JCH. CH. Ashbury Absolute Lover "Michelem".

 

Dnes se Jasmínka po dlouhé době znovu setkala, v Boskovicích, se svojí sestřičkou Justýnkou. Holky si spolu pěkně pohrály. Jejich hrátkám po celou dobu přihlížela máma Hessy. Foto brzy naleznete ve fotogalerii.

 

8. března

 

Minulý týden jsme s Barunkou a Hessy trávily několik dní na horách v Beskydech. Jasmínka byla poprvé bez Astrid a Hessy, které byly na prázdninách u rodičů ve Vyškově. Společně jsme si užívaly jízdy na běžkách, bowlingu atd. Jasmínka získala zase spoustu nových zkušeností. Přijeli za náma i Matisovi s Jackem. Jasmínka si s ním společně zařádila. Vyzkoušeli jsme i aporty. Oba byli šikovní a hravě si poradili i s 1kg dummy s kožešinou z králíka.

 

Dnes začala hárat Hessy, rozhodli jsme, že ji přeci jen nakryjeme. Stále nemáme jasno, kterého krycího psa tentokrát vybereme. Pokud by vše dopadlo dobře, štěňátka by se mohla narodit v druhé polovině května.

 

 

6. - 7. února

 

Výsledky Mezinárodní výstava psů DUO CACIB Brno sobota 6. února:

 

psi:

třída dorostu - Jack z Dražovského hájku - nadějný 3

(v této třídě u psů pan rozhodčí nezadal žádnému pejskovi známku velmi nadějný)

třída mladých - Irin z Dražovského hájku - výborný

 

Obrazekfoto Eva Hubíková

 

 

 

 

 

 

  

  

třída šampionů - CH Gucci z Dražovského hájku - výborný 3

 

feny:

třída dorostu - Jessica z Dražovského hájku- velmi nadějná

 

třída dorostu-Jasmína z Dražovského hájku-velmi nadějná 1

 

Obrazekfoto Eva Hubíková

 

 

 

 

 

  

 

třída mladých - Gina z Dražovského hájku - výborná

 

mezitřída - Isis Ammy z Dražovského hájku - výborná 4

 

Obrazekfoto Eva Hubíková

 

 

 

 

 

 

  

 třída veteránů - Cita z Dražovského hájku - výborná 2

 

Obrazekfoto Hana Zmeková

 

Výsledky neděle 7. února

 

psi:

třída šampionů - CH Gucci z Dražovského hájku - výborný

 

feny:

třída dorostu-Jasmína z Dražovského hájku-velmi nadějná 1

 

Obrazekfoto Hana Zmeková

 

 

třída pracovní - Hessy z Dražovského hájku - výborná 4

 

Obrazekfoto Hana Zmeková

 

 

třída veteránů - Cita z Dražovského hájku - výborná 2

 

Obrazekfoto Eva Hubíková

 

   Děkuji všem páníčkům našich odchovů, hlavně těch nejmladších, za pěknou prezentaci naší chovatelské stanice a přeji hodně úspěchů na dalších výstavách.

 

 

 

 

 

 

  

Obrazekfoto Hana Zmeková

 

 

 

 

 

 

 

 

23. ledna

Mezinárodní výstava psů Trenčín (SK)

rozhodčí: Viera Vítková (SK)

třída šampionů :

CH Gucci z Dražovského hájku - výborný 2, res.CAC

 

 

Obrazek

 

9. ledna

 

V sobotu i přes nepřízeň počasí jsme přeci jen s Barunkou, maminkou, Citou, Hessy a Jasmínkou vyrazily na Národní výstavu psů do Olomouce.

Nastala změna rozhodčí. Proti propozicím posuzovala paní Dana Smržová.

Z našich odchovů se ještě, kromě výše jmenovaných, účastnil Gucci s Hankou ve třídě vítězů a vystavovala jsem Jitce Jendu (Ianine) v mezitřídě.

 

Výsledky:

 

 

Obrazek

 třída vítězů - CH Gucci z Dražovského hájku - výborný 3

(ASTRID THE BEST GOLD x BRUCE OF DREAM TEAM)

 

 

 

Obrazek

třída dorostu - Jasmína z Dražovského hájku - VN 4

(HESSY Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKU x PINKERLY QUIEN SABE)

 

 

 

Obrazek

mezitřída - Ianine z Dražovského hájku - výborná 4

(HESSY Z DRAŽOVSKÉHO HÁJKUxPINKERLY QUIEN SABE)

 

 

 

Obrazek

třída pracovní - Hessy z Dražovského hájku - výborná 3

( ASTRID THE BEST GOLD x DEWMIST SABLEFELLA)

 

 

 

Obrazek

třída veteránů - Cita z Dražovského hájku - výborná 1,

nejlepší veterán plemene

(ASTRID THE BEST GOLD x DERIL ZLATÉ SLNKO)